PLÀNOL DE SABADELLAdreces i telèfons d'emergènciesFARMÀCIES DE GUÀRDIARESTRICCIÓ DE TRÀNSIT
CA EN ES
ESPORTS

Millors Entitats

 

Quadre d'honor d'entitats de totes les edicions de la Festa de l'Esport Sabadellenc

Any

Festa

Data

Primera

Segona

Tercera

1950

1

19/03/51

---

---

---

1953

2

26/02/54

---

---

---

1954

3

05/02/55

---

---

---

1955

4

23/02/56

Centre d'Esports (handbol)

Club Natació Sabadell

CF Arrahona

1956

5

06/02/57

Club Futbol Arrahona

Club Natació Sabadell

OrilloVerde

1957

6

06/02/58

Club Natació Sabadell

Mercantil

OrilloVerde

Unió Excursionista Sabadell

1958

7

09/02/59

Club Tennis Sabadell

Club Natació Sabadell

CF Arrahona

1959

8

17/02/60

Club Natació Sabadell

CF Arrahona

OAR Gràcia

1960

9

14/02/61

Club Natació Sabadell

Club Boxa Sabadell

CF Arrahona

1961

10

21/02/62

PolideportivoArtextil

Club Natació Sabadell

CRIS

1962

11

20/02/63

Joventut Atlètica Sabadell

Club Natació Sabadell

Vespa Club

1963

12

11/02/64

Club Natació Sabadell

CRIS (submarinisme)

Joventut Atlètica Sabadell

1964

13

03/02/65

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Artilene

Vespa Club

CRIS

1965

14

15/02/66

Centre d'Esports Sabadell

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

1966

15

25/01/67

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Centre d'Esports

1967

16

24/01/68

Joventut Atlètica Sabadell

Club Natació Sabadell

Centre d'Esports

1968

17

22/01/69

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

CRIS

1969

18

21/01/70

Centre d'Esports Sabadell

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

1970

19

20/01/71

Unió Excursionista Sabadell

Club Tennis Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

1971

20

19/01/72

Club Tennis Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Club Natació Sabadell

Unió Excursionista Sabadell Penya Palomillas

1972

21

23/01/73

Joventut Atlètica Sabadell

Club Tennis Sabadell

Club Natació Sabadell

1973

22

23/01/74

Club Tennis Sabadell

Centre d'Esports (hoquei)

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

1974

23

22/01/75

Club Natació Sabadell

Club Tennis Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

1975

24

22/01/76

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Club Tennis Sabadell

1976

25

19/01/77

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Club Tennis Sabadell

1977

26

18/01/78

Centre d'Esports Sabadell

Club Natació Sabadell

Club Tennis Sabadell

1978

27

24/01/79

Club Natació Sabadell

Club Tennis Sabadell

UNISUB

1979

28

15/01/80

Club Tennis Sabadell

Club Natació Sabadell

UNISUB

1980

29

12/03/81

UNISUB

Club Natació Sabadell

Club Tennis Sabadell

1981

30

29/01/82

Club Tennis Sabadell

Club Natació Sabadell

APB

1982

31

04/02/83

OAR Gràcia

Centre d'Esports

Club Natació Sabadell

1983

32

10/02/84

Club Natació Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

Club Alpí Falcó

1984

33

08/02/85

Club Natació Sabadell

Cercle Sabadellès 1856

Dong Yang

1985

34

07/02/86

Club Esportiu Escola Pia

Club Esportiu Mercantil

OAR Gràcia

Cercle Sabadellès 1856

CIPO

Club Natació Sabadell

1986

35

06/03/87

Club Esportiu Escola Pia

Club Esportiu Mercantil

Joventut Atlètica Sabadell

Centre d'Esports Sabadell

Nostre Club Sabadell

Club Natació Sabadell

87/88

36

23/09/88

Joventut Atlètica Sabadell

Club Natació Sabadell

El Ciervo

88/89

37

30/06/89

Club Natació Sabadell

El Ciervo

CE Escola Pia

89/90

38

22/02/91

Club Natació Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

OAR Gràcia

1991

39

14/02/92

Club Natació Sabadell

OAR Gràcia

CE Mercantil

1992

40

19/02/93

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

Escola Futbol Sabadell

1993

41

15/04/94

Joventut Atlètica Sabadell

OAR Gràcia

Club Tennis Sabadell

1994

42

21/04/95

Joventut Atlètica Sabadell

OAR Gràcia

Penya Palomillas

1995

43

30/04/96

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

OAR Gràcia

1996

44

25/04/97

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

SC Colón

1997

45

24/04/98

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

Gimnàs E. Castañé

1998

46

23/04/99

Unió Excursionista Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Cercle Sabadellès 1856

1999

47

07/04/00

Unió Excursionista Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Cercle Sabadellès 1856

2000

48

06/04/01

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

AE Can Deu

2001

49

19/04/02

Unió Excursionista Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

OAR Gràcia

2002

50

25/04/03

Joventut Atlètica Sabadell

OAR Gràcia

Unió Excursionista Sabadell

2003

51

23/04/04

Centre d'Esports (futbol femení)

Unió Excursionista Sabadell

OAR Gràcia

2004

52

15/04/05

Unió Bàsquet Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

AE Can Deu

2005

53

21/04/06

Unió Bàsquet Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

2006

54

27/04/07

Joventut Atlètica Sabadell

Centre d'Esports

OAR Gràcia

2007

55

11/04/08

Unió Excursionista Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Centre d'Esports

2008

56

04/05/09

Joventut Atlètica Sabadell

Mercantil

Falcons

2009

57

13/04/10

Club Falcons Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

AE Can Deu

2010

58

14/04/11

Cercle Sabadellès 1856

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

2011

59

26/04/12

Centre d’Esports Sabadell

Club Tennis Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

2012

60

25/04/13

Unió Excursionista Sabadell

Cercle Sabadellès 1856

Club Tennis Sabadell

2013

61

24/04/14

Club Tennis Sabadell

Cercle Sabadellès 1856

CE Sant Nicolau

2014

62

31/04/15

OAR Gràcia Sabadell

Joventut Atlètica Sabadell

Club Tennis Sabadell

2015

63

21/04/16

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

CE Sant Nicolau

2016

64

04/06/17

Joventut Atlètica Sabadell

Unió Excursionista Sabadell

Club Tennis Sabadell

NOTA:

  • Les Festes 36, 37 i 38, es va valorar per temporada i no per any natural.
  • Les Festes 34 i 35, es va atorgar el premi a 6 entitats per 6 categories diferents.
  • Les Festes 6, 13, 20 i 22, hi ha un empat pel 3er lloc entre varies entitats.
  • Les Festes 1, 2 i 3, el premi encara no s'atorgava (només al millor esportista).

* Historial recopilat per: Ricard Rof (JAS) i Martí Sala (Panatlhon Club) .

 

 

patrosweb