Millors Esportistes

 

Quadre d'honor d'esportistes de totes les edicions de la Festa de l'Esport Sabadellenc

Any

Festa

Data

Primer

Segon

Tercer

      Nom Esport    
1950
1
19/03/51
Joan Serra
Waterpolo
Patrocinio Ramón
Josep Saña
1953
2
26/02/54
Josep Romaguera
Atletisme
Joan Fernández
Joan Cañadell
1954
3
05/02/55
Lluís Muñoz
Futbol
Albert Sant
Josep Romeu
1955
4
23/02/56
Josep Molins
Atletisme
Pere Morral
Joan Cañadell
1956
5
06/02/57
Josep Molins
Atletisme
Josep Romaguera
Miquel Chacón
1957
6
06/02/58
Josep Molins
Atletisme
Joan Garriga
Josep Romeu
1958
7
09/02/59
Josep Molins
Atletisme
Joan Garriga
Carles Farrés
1959
8
17/02/60
Joan Fernández
Automobilisme
Joan Garriga
Josep Ugas
1960
9
14/02/61
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Josep Molins
1961
10
21/02/62
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Joan Fernández
1962
11
20/02/63
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Ramon Torras
1963
12
11/02/64
Maria Ballesté
Natació
Miquel Torres
Isabel Castañé
1964
13
03/02/65
Ramon Torras
Motorisme
Isabel Castañé
Miquel Torres
1965
14
15/02/66
Isabel Castañé
Natació
Miquel Torres
M.Pau Coromines
1966
15
25/01/67
Joan Fernández
Automobilisme
Miquel Torres
Maria Ballesté
1967
16
24/01/68
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Josep Duràn
1968
17
22/01/69
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Josep Duràn
1969
18
21/01/70
Santiago Esteva
Natació
Jordi Comes
M.Pau Coromines
1970
19
20/01/71
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Manuel Chércoles
1971
20
19/01/72
Antonio Martos
Ciclisme
Santiago Esteva
Jordi Comas
1972
21
23/01/73
Jordi Comas
Natació
Carme Valero
Manuel Chércoles
1973
22
23/01/74
Carme Valero
Atletisme
Joan Fernández
Jordi Molet
1974
23
22/01/75
Joan Fernández
Automobilisme
Carme Valero
Santiago Esteva
1975
24
22/01/76
Carme Valero
Atletisme
Santiago Esteva
Antoni Coll
1976
25
19/01/77
Carme Valero
Atletisme
Santiago Esteva
Jordi Comas
1977
26
18/01/78
Carme Valero
Atletisme
Manuel Esparza
Antoni Olmo
1978
27
24/01/79
Ricard Rovira
Vela
Montse Pujol
Magda Camps
1979
28
15/01/80
Olga Estefanell
Natació
Oriol Vega
Manuel Esparza
1980
29
12/03/81
Alfredo Jorde
Submarinisme
Antoni Esparza
Montse Pujol
1981
30
29/01/82
Ireno Fargas
Taekwondo
Salvador Franch
Joan Fernández
1982
31
04/02/83
Ireno Fargas
Taekwondo
Marta Vera
Joan Fernández
1983
32
10/02/84
Ireno Fargas
Taekwondo
Marta Vera
Joan Fernández
1984
33
08/02/85
Joaquim Vila
Mònica Mateu
Tir
Natació
Ricard Rovira
Núria Casadesús
Emili Solé
Laura Mira
1985
34
07/02/86
Eduard Cots
Mònica Mateu
Motorisme
Natació
Frco. Sánchez
Mònica Bosch
Xavi Torrellardona
Montserrat Weisz
1986
35
06/03/87
Lino Gutièrrez
Mònica Mateu
Futbol
Natacio
Jordi Gené
Laia Roig
Moisés Pozo
Emma Bosch
87/88
36
23/09/88
Josefina López
Taekwondo
Jordi Gené.
Miquel Jordàn
88/89
37
30/06/89
Àngel Lage
Atletisme
Albert Codina
Ester Martínez
89/90
38
22/02/91
Esther Martínez
Natació
Candi Jiménez
Albert Codina
1991
39
14/02/92
Elisabet Delgado
Taekwondo
Jordi Gené
Lourdes Becerra
1992
40
19/02/93
Elisabet Delgado
Taekwondo
Antoni Bericat
Jordi Gené
1993
41
15/04/94
Isabel Cruzado
Taekwondo
Lourdes Becerra
Elisabet Delgado
1994
42
21/04/95
Elisabet Delgado
Taekwondo
Josep Picó
Àngel Lage
1995
43
30/04/96
Mònica Bosch
Esquí
Lourdes Becerra
Albert Codina
1996
44
25/04/97
Lourdes Becerra
Natació
Sílvia Delgado
Mònica Bosch
1997
45
24/04/98
Elisabet Delgado
Taekwondo
David Meca
Lourdes Becerra
1998
46
23/04/99
David Meca
Natació
Miquel Comes
Lourdes Becerra
1999
47
07/04/00
Lourdes Becerra
Natació
Jennifer Delgado
Marc Gené
2000
48
06/04/01
David Meca
Natació
Jennifer Delgado
Marc Gené
2001
49
19/04/02
Mercè Vallès
Waterpolo
Rosa M. Morató
Miguel Toledo
2002
50
25/04/03
Oriol Junyent
Bàsquet
Xavier Vallés
Òscar Sàiz
2003
51
23/04/04
Òscar Biel
Kick-Boxing
Olaf Wildeboer
Jennifer Delgado
2004
52
15/04/05
Dani Pedrosa
Motorisme
Miquel Quesada
Olaf Wildeboer
2005
53
21/04/06
Gemma Abant
Bike Trial
Oleguer Presas
David Meca
2006
54
27/04/07
Miquel Quesada
Atletisme
Esther Núñez
Òscar Rey
2007
55
11/04/08
Esther Núñez
Natació
Marc Gené
Miquel Quesada
2008
56
04/05/09
Aschwin Wildeboer
Natació
Miquel Quesada
Kilian Jornet
2009
57
13/04/10
Aschwin Wildeboer
Natació
Marc Gené
Miquel Quesada
2010
58
14/04/11
Aschwin Wildeboer
Natació
Esther Núñez
Ferran Martínez
2011
59
26/04/12
Miquel Blanchart
Triatló
Maica García
Aschwin Wildeboer
2012
60
25/04/13
Maica García
Waterpolo
Matilde Ortiz
Ester Núñez
2013 61 24/04/14 Jenífer Pareja Waterpolo Maica García Matilde Ortiz
2014 62 31/04/15 Maica Garcia Waterpolo Matilde Ortiz Lucila Pasqua
2015 63 21/04/16 David de la Cruz Ciclisme Sandra Santanyes Miquel Blanchart
2016 64 04/06/17 David de la Cruz Ciclisme Ma Lucila Pasqua Òscar Salguero

NOTA:

  • Les Festes 36, 37 i 38, es va valorar per temporada i no per any natural.
  • Les Festes 33, 34 i 35, es va atorgar el premi en categoria masculina i femenina.

* Historial recopilat per:  Ricard Rof (JAS) i Martí Sala (Panatlhon Club)

 

 

 

patrosweb