PLÀNOL DE SABADELLAdreces i telèfons d'emergènciesFARMÀCIES DE GUÀRDIARESTRICCIÓ DE TRÀNSIT
CA EN ES
ESPORTS

Millors Esportistes

 

Quadre d'honor d'esportistes de totes les edicions de la Festa de l'Esport Sabadellenc

Any

Festa

Data

Primer

Segon

Tercer

      Nom Esport    
1950
1
19/03/51
Joan Serra
Waterpolo
Patrocinio Ramón
Josep Saña
1953
2
26/02/54
Josep Romaguera
Atletisme
Joan Fernández
Joan Cañadell
1954
3
05/02/55
Lluís Muñoz
Futbol
Albert Sant
Josep Romeu
1955
4
23/02/56
Josep Molins
Atletisme
Pere Morral
Joan Cañadell
1956
5
06/02/57
Josep Molins
Atletisme
Josep Romaguera
Miquel Chacón
1957
6
06/02/58
Josep Molins
Atletisme
Joan Garriga
Josep Romeu
1958
7
09/02/59
Josep Molins
Atletisme
Joan Garriga
Carles Farrés
1959
8
17/02/60
Joan Fernández
Automobilisme
Joan Garriga
Josep Ugas
1960
9
14/02/61
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Josep Molins
1961
10
21/02/62
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Joan Fernández
1962
11
20/02/63
Miquel Torres
Natació
Isabel Castañé
Ramon Torras
1963
12
11/02/64
Maria Ballesté
Natació
Miquel Torres
Isabel Castañé
1964
13
03/02/65
Ramon Torras
Motorisme
Isabel Castañé
Miquel Torres
1965
14
15/02/66
Isabel Castañé
Natació
Miquel Torres
M.Pau Coromines
1966
15
25/01/67
Joan Fernández
Automobilisme
Miquel Torres
Maria Ballesté
1967
16
24/01/68
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Josep Duràn
1968
17
22/01/69
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Josep Duràn
1969
18
21/01/70
Santiago Esteva
Natació
Jordi Comes
M.Pau Coromines
1970
19
20/01/71
Santiago Esteva
Natació
M.Pau Coromines
Manuel Chércoles
1971
20
19/01/72
Antonio Martos
Ciclisme
Santiago Esteva
Jordi Comas
1972
21
23/01/73
Jordi Comas
Natació
Carme Valero
Manuel Chércoles
1973
22
23/01/74
Carme Valero
Atletisme
Joan Fernández
Jordi Molet
1974
23
22/01/75
Joan Fernández
Automobilisme
Carme Valero
Santiago Esteva
1975
24
22/01/76
Carme Valero
Atletisme
Santiago Esteva
Antoni Coll
1976
25
19/01/77
Carme Valero
Atletisme
Santiago Esteva
Jordi Comas
1977
26
18/01/78
Carme Valero
Atletisme
Manuel Esparza
Antoni Olmo
1978
27
24/01/79
Ricard Rovira
Vela
Montse Pujol
Magda Camps
1979
28
15/01/80
Olga Estefanell
Natació
Oriol Vega
Manuel Esparza
1980
29
12/03/81
Alfredo Jorde
Submarinisme
Antoni Esparza
Montse Pujol
1981
30
29/01/82
Ireno Fargas
Taekwondo
Salvador Franch
Joan Fernández
1982
31
04/02/83
Ireno Fargas
Taekwondo
Marta Vera
Joan Fernández
1983
32
10/02/84
Ireno Fargas
Taekwondo
Marta Vera
Joan Fernández
1984
33
08/02/85
Joaquim Vila
Mònica Mateu
Tir
Natació
Ricard Rovira
Núria Casadesús
Emili Solé
Laura Mira
1985
34
07/02/86
Eduard Cots
Mònica Mateu
Motorisme
Natació
Frco. Sánchez
Mònica Bosch
Xavi Torrellardona
Montserrat Weisz
1986
35
06/03/87
Lino Gutièrrez
Mònica Mateu
Futbol
Natacio
Jordi Gené
Laia Roig
Moisés Pozo
Emma Bosch
87/88
36
23/09/88
Josefina López
Taekwondo
Jordi Gené.
Miquel Jordàn
88/89
37
30/06/89
Àngel Lage
Atletisme
Albert Codina
Ester Martínez
89/90
38
22/02/91
Esther Martínez
Natació
Candi Jiménez
Albert Codina
1991
39
14/02/92
Elisabet Delgado
Taekwondo
Jordi Gené
Lourdes Becerra
1992
40
19/02/93
Elisabet Delgado
Taekwondo
Antoni Bericat
Jordi Gené
1993
41
15/04/94
Isabel Cruzado
Taekwondo
Lourdes Becerra
Elisabet Delgado
1994
42
21/04/95
Elisabet Delgado
Taekwondo
Josep Picó
Àngel Lage
1995
43
30/04/96
Mònica Bosch
Esquí
Lourdes Becerra
Albert Codina
1996
44
25/04/97
Lourdes Becerra
Natació
Sílvia Delgado
Mònica Bosch
1997
45
24/04/98
Elisabet Delgado
Taekwondo
David Meca
Lourdes Becerra
1998
46
23/04/99
David Meca
Natació
Miquel Comes
Lourdes Becerra
1999
47
07/04/00
Lourdes Becerra
Natació
Jennifer Delgado
Marc Gené
2000
48
06/04/01
David Meca
Natació
Jennifer Delgado
Marc Gené
2001
49
19/04/02
Mercè Vallès
Waterpolo
Rosa M. Morató
Miguel Toledo
2002
50
25/04/03
Oriol Junyent
Bàsquet
Xavier Vallés
Òscar Sàiz
2003
51
23/04/04
Òscar Biel
Kick-Boxing
Olaf Wildeboer
Jennifer Delgado
2004
52
15/04/05
Dani Pedrosa
Motorisme
Miquel Quesada
Olaf Wildeboer
2005
53
21/04/06
Gemma Abant
Bike Trial
Oleguer Presas
David Meca
2006
54
27/04/07
Miquel Quesada
Atletisme
Esther Núñez
Òscar Rey
2007
55
11/04/08
Esther Núñez
Natació
Marc Gené
Miquel Quesada
2008
56
04/05/09
Aschwin Wildeboer
Natació
Miquel Quesada
Kilian Jornet
2009
57
13/04/10
Aschwin Wildeboer
Natació
Marc Gené
Miquel Quesada
2010
58
14/04/11
Aschwin Wildeboer
Natació
Esther Núñez
Ferran Martínez
2011
59
26/04/12
Miquel Blanchart
Triatló
Maica García
Aschwin Wildeboer
2012
60
25/04/13
Maica García
Waterpolo
Matilde Ortiz
Ester Núñez
2013 61 24/04/14 Jenífer Pareja Waterpolo Maica García Matilde Ortiz
2014 62 31/04/15 Maica Garcia Waterpolo Matilde Ortiz Lucila Pasqua
2015 63 21/04/16 David de la Cruz Ciclisme Sandra Santanyes Miquel Blanchart
2016 64 04/06/17 David de la Cruz Ciclisme Ma Lucila Pasqua Òscar Salguero

NOTA:

  • Les Festes 36, 37 i 38, es va valorar per temporada i no per any natural.
  • Les Festes 33, 34 i 35, es va atorgar el premi en categoria masculina i femenina.

* Historial recopilat per:  Ricard Rof (JAS) i Martí Sala (Panatlhon Club)

 

 

 

patrosweb