PLÀNOL DE SABADELLAdreces i telèfons d'emergènciesFARMÀCIES DE GUÀRDIARESTRICCIÓ DE TRÀNSIT
CA EN ES
 
ENTITATS

VOLS - Voluntariat Solidari

Localització i contacte

 • Adreça: c. de Sant Oleguer, 17
 • EL CENTRE
 • 08202, Sabadell
 • Telèfon: 93 727 21 55
 • Correu electrònic: sabadell@ongvols.org

plànol Afegeix al mobil

Com arribar-hi?

 • Autobusos urbans (TUS)
    Parades properes:
  • Alfons XIII : L4,L5,L11,L44,L55,L80,
  • Casal Pere Quart : L1,L2,L3,L11,L80,
  • F.G.C. - Rambla : L11,L80,
  • Rambla : L1,L2,L3,L11,L80,

Horari

Dc.: de 19.30 a 21 h

Més informació

VOLS - Voluntariat Solidari té com a finalitats:

Actuar preferentment en el camp de l'educació en favor dels infants i joves més pobres dels països en vies de desenvolupametn a través dels següents àmbits: la promoció, educació i formació integral tant en els països en vies de desenvolupament com a Catalunya; la sensibilització de la nostra societat; el suport i la promoció de projectes en els països en vies de desenvolupament i, la recerca i obtenció d'ajudes per a projectes i intitats dels països en vies de desenvolupament que tenen finalitats afins a les de la nostra associació.

Promoure principalment entre els joves el voluntariat en favor dels països en vies de desnvolupament que tenen finalitats afins a les de la nostra associació.

Oferir un servei d'educació, promoció i formació principalment a les Esglèsies dels països en vies de desenvolupament realitzat des de l'esperit i l'estil educatiu salesià.

Col·laborar amb les missions de la Societt de Sant Frances de Sales (salesians) de l'Institu de les Filles de Maria Auxiliadora (salesianes) i els projectes dels cooperadores salesians en els països en vies de desenvolupament.

Col·laborar amb altres associacions amb finalitats afins a fi de donar suport i promoure projectes comuns.