PLÀNOL DE SABADELLAdreces i telèfons d'emergènciesFARMÀCIES DE GUÀRDIARESTRICCIÓ DE TRÀNSIT
CA EN ES
 
PARCS I JARDINS

Avisos de tractaments fitosanitaris

 Des d’aquesta pàgina web us informarem periòdicament dels tractaments fitosanitaris que s’estan aplicant a l’arbrat i als espais verds de la ciutat. Si voleu tenir informació actualitzada d'aquests avisos us hi podeu subscriure mitjançant RSS.

ATENCIÓ! Per tal de minimitzar les molèsties que puguin ocasionar els tractaments fitosanitaris, es recomana a tots el veïns de les zones afectades que durant la realització dels treballs mantinguin les finestres tancades i que no deixin roba estesa ni animals domèstics als balcons o terrasses.


AVISOS  DE TRACTAMENTS FITOSANITARIS:     Subscripció als avisos Subscripció    +informació del RSS 
 

 
 
OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi
DATA : nits del 30 d’octubre de 2020  i 2,3, 4 de novembre de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00h -07:00h
MATÈRIA ACTIVA:  Deltametrin 1,5%
UBICACIÓ: 2.134 arbres, situats als següents espais
Ubicació
Districte
e.p. del Parc de Can Rull
4
Parc de Catalunya
4
Parc Central del Vallès
6
e.p. rda. d' Orient
1
c. de Bujaruelo
3
c. de l' Himàlaia
3
c. de Noufonts
3
e.p. Bosc de Ca n'Oriac
3
Parc de la Romeua
3
pl. del Forjador (Parc del Nord)
3
Parc de Can Gambús
5
e.p. rda. de l' Ebre
7
e.p.avda. de Can Roqueta
7
e.p.c. del Corredor
7
e.p.c. del Prat
7
ee.pp. de Can Llobateres
7
pl. de Benidorm
7
pl. de Malniu
7
pl. de Xavier Sanahuja
7
 
 
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)
DATA: nits del 22 i 23 d’octubre de  2020. Per causes meteorològiques es posposa el tractament al  29 i 30 d’octubre de 2020.
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 57 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya
 
 
Espècie
Unitats
Phoenix canariensis
32
Phoenix dactilifera
17
Washingtonia robusta
6
Butia capitata
4

 

 


 
OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi
DATA : nits del 18, 19, 20 i 21 d’octubre de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00h -07:00h
MATÈRIA ACTIVA:  Deltametrin 1,5%
UBICACIÓ: 1.802 pins i cedres, situats als següents espais
Dt.
espai
espècie
unitats
Data d'actuació
1
c. d´Agustina d´Aragó
PINUS PINEA
6
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
c. de Calassanç Duran
PINUS HALEPENSIS
3
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
E.P Ctra Mollet/ C.Bellsolà
PINUS PINEA
16
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p. avda. de   Toronto
PINUS HALEPENSIS
36
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p. c. Alcoi
PINUS HALEPENSIS
8
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p. de Ca La Daniela-Ctra de Caldes
PINUS PINEA
19
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p.avda.de Pablo Iglesias-CC(talús)
PINUS HALEPENSIS
60
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p.avdadePabloIglesias-avdaEgara
CEDRUS DEODARA
3
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p.avdadePabloIglesias-avdaEgara
PINUS HALEPENSIS
12
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
e.p.avdadePabloIglesias-avdaEgara
PINUS PINEA
25
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
eepp.Norrkoping
PINUS HALEPENSIS
6
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
eepp.Norrkoping
PINUS PINEA
5
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
ep.c.tilburgo/biella
PINUS PINEA
2
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parc de Nostra Llar
CEDRUS DEODARA
8
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parc de Nostra Llar
PINUS HALEPENSIS
6
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parc de Nostra Llar
PINUS PINEA
11
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parc de Nostra Llar
PINUS RADIATA
4
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parking  Piscines Joan Serra
CEDRUS ATLANTICA
2
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Parking  Piscines Joan Serra
PINUS HALEPENSIS
12
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Pça. Garcia Planes
CEDRUS DEODARA
4
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Pça. Garcia Planes
PINUS HALEPENSIS
30
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. d' Hostafrancs
PINUS PINEA
23
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. de Lluís Mas
CEDRUS DEODARA
4
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. de Lluís Mas
PINUS HALEPENSIS
25
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. de Sant Joan
CEDRUS DEODARA
2
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. de Sant Salvador
PINUS PINEA
23
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
pl. Laietana
CEDRUS DEODARA
2
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Pl. Maria Mercè Marçal
PINUS PINEA
12
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Pl. Maria Mercè Marçal
PINUS PINEA
3
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
1
Pl. Vapor Gorina
PINUS PINEA
5
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p. del ptge. d' Edgardo Ricetti
PINUS PINEA
1
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p. Escales de  Can Puiggener
PINUS PINEA
1
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p. Primer de Maig
CEDRUS DEODARA
3
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p. ptge. de Marco Polo
PINUS HALEPENSIS
1
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p. Talús Ptge. Morella
CEDRUS DEODARA
1
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p.c. Amílcar Barca
PINUS HALEPENSIS
17
1a nit  18/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
e.p.talús c. d´Escipió
PINUS HALEPENSIS
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
eepp. Mas Canals
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
ep Escales Can Puiggener
PINUS PINEA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de Granada
CEDRUS ATLANTICA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de Jaume Viladoms
PINUS PINEA
13
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de Jonqueres
CEDRUS DEODARA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de la Creu Alta
PINUS PINEA
9
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de Pep Ventura
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. de Pep Ventura
PINUS PINEA
5
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Mestre Olivella
PINUS HALEPENSIS
13
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Taulí
CEDRUS ATLANTICA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Taulí
PINUS HALEPENSIS
10
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Taulí
PINUS HALEPENSIS
20
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Taulí
PINUS PINEA
16
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
pl. del Taulí
PINUS PINEA
5
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
Pl. Tallarets
CEDRUS DEODARA
6
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
2
Pl. Taulí
PINUS HALEPENSIS
6
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
barri St Julià
CEDRUS ATLANTICA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
c. d' Ordesa
CEDRUS DEODARA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
c. de Boí
CEDRUS DEODARA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
c. de la Bonaigua
CEDRUS DEODARA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
c. de les Palmeres
PINUS PINEA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
c. del Bosc
PINUS PINEA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. avda. de Can Deu
CEDRUS DEODARA
8
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. c. Caucas - Camp Futbol
PINUS PINEA
4
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. c. Lles
PINUS HALEPENSIS
10
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. c. Sanaüja
CEDRUS ATLANTICA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. c. Sanaüja
PINUS PINEA
4
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. de l´Auditori Miguel Hernández
PINUS PINEA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. de l´Avda. de Matadepera/Rondes
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. del Torrent del Capellà
PINUS PINEA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p. Església de Ca n´Oriac
PINUS HALEPENSIS
5
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.avda. de l´Alcalde Moix
PINUS PINEA
12
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.avda. Matadepera/Alcalde Ribé
CEDRUS DEODARA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.avda. Matadepera/Alcalde Ribé
PINUS HALEPENSIS
6
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.avda. Matadepera/Alcalde Ribé
PINUS PINEA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.c. de les Palmeres
PINUS PINEA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.c. de les Palmeres
PINUS RADIATA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.c. de Mercè Rodoreda/F. Trabal
PINUS HALEPENSIS
21
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.rda. de Collsalarca
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
e.p.rda. de Collsalarca
PINUS PINEA
4
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ee.pp.c. de l´Arxiduc d' Àustria
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ee.pp.c. de l´Arxiduc d' Àustria
PINUS INSIGNIS/CEMBRA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ee.pp.c. del Príncep de Viana
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ep. C.Vosges
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ep. C.Vosges
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
ep. C.Vosges
PINUS PINEA
12
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
jardí de Dolors Monserdà
PINUS PINEA
11
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pça. Participació Ciutadana
PINUS PINEA
6
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pg. de Sant Bernat
PINUS PINEA
5
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
Pl. de la Fuensanta
PINUS PINEA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. de la Primavera
PINUS HALEPENSIS
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. de les Alzines
PINUS HALEPENSIS
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. de Pompeu Fabra (+ Dr. Bedós)
PINUS PINEA
34
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. del Pi
CEDRUS ATLANTICA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. del Principat
PINUS HALEPENSIS
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. dels Avets
CEDRUS ATLANTICA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. dels Avets
PINUS PINEA
4
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. dels Virreis
PINUS PINEA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
pl. Virreis (alineació carrer)
PINUS HALEPENSIS
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
Poliesportiu Miguel Hernández
CEDRUS DEODARA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
3
rda. de la Roureda
CEDRUS DEODARA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
avda. d' Andreu Nin
PINUS PINEA
18
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
avda. de Lluís Companys
PINUS PINEA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
avda.de la Pau
PINUS PINEA
37
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Baixador Castellarnau
PINUS HALEPENSIS
8
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
c. de Feliu de la Penya
CEDRUS DEODARA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
c. de la Fidelitat
CEDRUS DEODARA
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
c. de Lucà
PINUS PINEA
11
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
c. de Lucreci
PINUS PINEA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
c. de Prat de la Riba-Parc
PINUS PINASTER
36
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Camp futbol Can Rull
PINUS PINEA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p. C. Bertrand Russell
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p. C. Bertrand Russell
PINUS PINEA
2
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p. Talús Ovidi
PINUS HALEPENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de John Lennon
PINUS HALEPENSIS
14
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de Juli Garreta
PINUS PINEA
5
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de l´Estalvi
PINUS CANARIENSIS
1
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de l´Estalvi
PINUS HALEPENSIS
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de Lucreci
PINUS PINEA
3
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de Mauritània
PINUS PINEA
10
2a nit  19/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de Sòcrates
CEDRUS ATLANTICA
6
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c. de Sòcrates
PINUS HALEPENSIS
5
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c.c. Can rull -  Ambulatori
PINUS HALEPENSIS
9
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c.c. Can rull -  Ambulatori
PINUS PINEA
8
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
e.p.c.c. Can rull -  Ambulatori
PINUS PINEA
25
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
jardí de Maria Montessori,
PINUS HALEPENSIS
7
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
jardí de Maria Montessori,
PINUS PINEA
5
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
jardi de rosa de luxemburg
PINUS HALEPENSIS
26
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
jardi de rosa de luxemburg
PINUS PINEA
38
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Parc d'Odessa
PINUS HALEPENSIS
30
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Parc d'Odessa
PINUS PINEA
3
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
pça. de Luthuli
PINUS HALEPENSIS
10
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Poliesportiu Olímpia
CEDRUS DEODARA
9
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Poliesportiu Olímpia
PINUS HALEPENSIS
52
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Poliesportiu Olímpia
PINUS PINEA
98
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Poliesportiu Olímpia
PINUS RADIATA
120
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
4
Zona esportiva C.Rull
PINUS PINEA
6
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
c. de Puig i Cadafalch
PINUS PINEA
3
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
ctra. de Molins de Rei
PINUS PINEA
1
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. Benvinguts I
PINUS PINEA
1
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. Benvinguts II
PINUS PINEA
5
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. Bosc de Merinals
CEDRUS DEODARA
8
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. Bosc de Merinals
PINUS HALEPENSIS
50
3a nit  20/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. ctra. de Barcelona-Ramon Llull
PINUS HALEPENSIS
5
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. ctra. de Barcelona-Ramon Llull
PINUS PINEA
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p. ctra. Molins de rei-Fiveller
PINUS PINEA
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. Bernat Metge
PINUS PINEA
2
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. de Joanot Martorell
PINUS HALEPENSIS
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. de Joanot Martorell
PINUS PINEA
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. de Ramon Llull-Benzinera
PINUS PINEA
2
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. de Saturn
PINUS HALEPENSIS
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. de Saturn
PINUS PINEA
3
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
e.p.c. del Pintor Borrassà-Montañès
PINUS PINEA
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Parc del Quebec
CEDRUS DEODARA
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Parc del Quebec
PINUS HALEPENSIS
24
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Parc del Quebec
PINUS PINEA
12
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Parc del Quebec
PINUS PINEA
7
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Parc del Quebec
PINUS PINEA
39
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pça. del Mil.lenari
PINUS PINEA
55
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Pl de L'Advocacia
PINUS PINEA
3
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
Pl Pla de L'Amor
PINUS PINEA
8
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. de Cambó
PINUS HALEPENSIS
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. de Jean Piaget
PINUS PINEA
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. de Ramon Llull
PINUS PINEA
23
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. del Treball
PINUS PINEA
63
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. dels Mèdici
PINUS HALEPENSIS
2
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl. dels Merinals
PINUS PINEA
12
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
5
pl.Magdalena calonge
PINUS PINEA
7
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
c. de Goya
PINUS HALEPENSIS
38
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
c. de Joanot Martorell
PINUS HALEPENSIS
6
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
c. de Joanot Martorell
PINUS HALEPENSIS
28
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
CEIP  La Romànica
CEDRUS DEODARA
28
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
e.p. Diego de Almagro
PINUS HALEPENSIS
2
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
e.p. illa Àurea
PINUS PINEA
4
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
e.p. Teresa Claramunt
CEDRUS DEODARA
5
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
e.p.pl. d´Enric Morera
PINUS HALEPENSIS
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
pg. del Comerç
PINUS HALEPENSIS
5
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
6
pl. de Triana
PINUS PINEA
1
4a nit   21/10  inici 23:00 h -7:00 h
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la  Xantogaleruca (galeruca dels oms).
DATA: nit del 16 al 17 de setembre de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Vegex Fos (Adob foliar CE 10-8-0)
ESPAIS A TRACTAR: 347 arbres del tipus Ulmus pumila situats als següents espais.
(Unitats pendents del tractament previst la nit del 30 al 31 d’agost i del 7 al 8 de setembre, suspès per causes meteorològiques)
                                                         
Districte
Ubicació
Espècie
Unitats
data tractament
1
c/ Sol i Padris (entre c/ Calvet d'Estrella i c/ Samuntada)
Ulmus pumila
40
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
3
c/ Antoni Forrellat
Ulmus pumila
57
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
3
Pl Ca n’Oriach
Ulmus pumila
4
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
Av Lluís Companys
Ulmus pumila
105
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
Av Paraires
Ulmus pumila
7
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
c/ Abad Escarré
Ulmus pumila
6
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
c/ Parma
Ulmus pumila
14
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
c/ St Isidor
Ulmus pumila
16
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
4
Pl Olimpia
Ulmus pumila
4
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
5
c/ Júpiter
Ulmus pumila
8
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
5
c/ Urà
Ulmus pumila
8
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
5
Pg Can Feu
Ulmus pumila
30
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
6
rda Sta Maria (places interiors)
Ulmus pumila
10
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
6
c/ Concha Espina
Ulmus pumila
12
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
6
c/ Pardo Bazan
Ulmus pumila
17
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
3
c/ Vallmanya
Ulmus pumila
9
de les 23:00 h del dia 16 de setembre  a les 7:00 h del  dia  17 de setembre
  

 
OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la  Xantogaleruca (“galeruca dels oms)
DATA: nit del 30 al 31 d’agost de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: òxid de fòsfor
ESPAIS A TRACTAR: 479 arbres del tipus  Ulmus  situats als següents espais
 
    
districte
Ubicació
espècie
unitats
1
c/ Sol i Padris
Ulmus pumila
40
3
c/ Antoni Forrellat
Ulmus pumila
57
3
Pl Ca n’Oriach
Ulmus pumila
4
3
c/ Vallmanya
Ulmus pumila
9
4
Av Lluís Companys
Ulmus pumila
105
4
Av Paraires
Ulmus pumila
7
4
c/ Abad Escarré
Ulmus pumila
6
4
c/ Parma
Ulmus pumila
14
4
c/ St Isidor
Ulmus pumila
16
4
Pl Olimpia
Ulmus pumila
4
5
c/ Júpiter
Ulmus pumila
8
5
c/ Urà
Ulmus pumila
8
5
Pg Can Feu
Ulmus pumila
30
6
rda Sta Maria (places interiors)
Ulmus pumila
10
6
c/ Concha Espina
Ulmus pumila
12
6
c/ Pardo Bazan
Ulmus pumila
17
 
Ampliació :
 
 
Districte
Ubicació
Espècie
Unitats
1
C/ Jaume I 
Ulmus pumila
6
1
C/ Calderon
Ulmus pumila
3
1
C/ Duran i Sors
Ulmus pumila
10
4
Pl. Concòrdia
Ulmus pumila
6
4
Psg. Fleming
Ulmus pumila
3
4
C/ Berenguer el Gran
Ulmus pumila
25
4
C/ Joan Llongueres
Ulmus pumila
2
4
Via Aurèlia
Ulmus pumila
46
6
C/ Campoamor
Ulmus pumila
11
7
Avda Can Bordoll 
Ulmus pumila
20
 
 
 
       
       
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)
DATA: nit del 27 al 28 d'agost de  2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 57 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya
 
Espècie
Unitats
Phoenix canariensis
32
Phoenix dactilifera
17
Washingtonia robusta
6
Butia capitata
4
Total
58
 
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la Corythuca ciliata (“tigre del plàtan”)
DATA: nits del 31 de juliol de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 478 arbres del tipus Platanus  situats als següents espais
 
 
Nom del Carrer Especies tractades Quantitat
avda. de l' Onze de Setembre PLATANUS 129
Marquès de Comillas  PLATANUS 93
c/La Torre  PLATANUS 22
Rda Zamenhoff PLATANUS 141
Avda Paraires  PLATANUS 63
c/Claudià  PLATANUS 30
 
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la Corythuca ciliata (“tigre del plàtan”)
DATA: nits del 12 al 15 de juliol de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 1814 arbres del tipus Platanus  situats als següents espais
 
Nom Carrer
Districte
Especies tractades
Quantitat
Data d'actuació
c. de la Indústria
1
PLATANUS X HISPANICA
46
nit 12 al 13 de juliol
c. de Sol i Padrís
1
PLATANUS X HISPANICA
57
nit 12 al 13 de juliol
c. de Vilarrúbias
1
PLATANUS X HISPANICA
101
nit 12 al 13 de juliol
Rambla
1
PLATANUS X HISPANICA
251
nit 12 al 13 de juliol
via de Massagué
1
PLATANUS X HISPANICA
44
nit 12 al 13 de juliol
avda. de l' Onze de Setembre
2
PLATANUS X HISPANICA
129
nit 12 al 13 de juliol/ del 13 al 14 de juliol
ctra. de Prats de Lluçanès
2
PLATANUS X HISPANICA
159
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
avda. de Matadepera
3
PLATANUS X HISPANICA
263
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
c. de Manuel de Falla
4
PLATANUS X HISPANICA
126
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
c. Prat de la Riba
5
PLATANUS X HISPANICA
58
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
ctra. de Terrassa
5
PLATANUS X HISPANICA
232
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
avda. de Barberà
6
PLATANUS X HISPANICA
298
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
rda. de Pau Vila+ Pl. Nova Creu
6
PLATANUS X HISPANICA+ Oms
50
nit del 13 al 14 de juliol/ del 14 al 15 de juliol
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)
DATA: nit del 2 al 3 de juliol de  2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 57 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya
 
Espècie
Unitats
Phoenix canariensis
32
Phoenix dactilifera
17
Washingtonia robusta
6
Butia capitata
4
Total
58
 
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra Falsa eruga del roser (Arge rosae)
DATA: Nit del 26 al 27 de juny de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: Parterres de rosers de Rambla Ibèria (c. Fraser Lawton)

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)
DATA: nit del 23 al 24 d’abril de 2020
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 57 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya
 
Espècie
Unitats
Phoenix canariensis
32
Phoenix dactilifera
17
Washingtonia robusta
6
Butia capitata
4
Total
58

OBJECTE DEL TRACTAMENT: Tractament contra la processionària del pi
DATA : Nits del 27, 28, i 30 d’octubre de 2019
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00h -07:00h
MATÈRIA ACTIVA:Belthirul (bacillus thuringiensis)
UBICACIÓ: 489 pins, situats als següents espais
 
Districte
Ubicació
Espècies
Unitats
1
Rda Orient
Pinus sp
115
1
Pl. Garcia Planas
Pinus sp
30
1
Pl. Lluís Mas
Pinus sp
25
3
Bosc de Ca n’Oriac
Pinus sp
149
3
c. Bujaruelo
Pinus sp
11
3
c. Noufonts
Pinus sp
8
3
c. Himàlaia
Pinus sp
10
3
Parc del Nord
Pinus sp
46
5
Parc de Can Gambús
Pinus sp
34
7
Rda. Ebre
Pinus sp
2
7
Av. Can Roqueta
Pinus sp
1
7
c. del Prat
Pinus sp
2
7
c. Can Llobateres
Pinus sp
25
7
Pl. Benidorm
Pinus sp
1
7
Pl. Malniu
Pinus sp
24
7
Pl. Xavier Sanahuja
Pinus sp
6
 
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: Tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)
DATA: Nit del 3 i 4 d'octubre de 2019
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 a 7:00
MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%
ESPAIS A TRACTAR: 57 palmeres del Parc Taulí
 
Espècie
Unitats
Phoenix canariensis
30
Phoenix dactilifera
17
Washingtonia robusta
6
Butia capitata
4
Total
57
 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra la processionària del pi
DATA : Nits del 29 de setembre al 3 d’octubre de 2019
HORARI D’APLICACIÓ: 23:00h -07:00h
MATÈRIA ACTIVA:  Alfacipermetrina 10%
UBICACIÓ: 1.507 pins, situats als següents espais
 
 
Ubicació
Districte
Espècies tractades
Quantitat
Data tractament
 
Horari tractament
 
 
c. d´Agustina d´Aragó
1
 
 
nit 29-09-2019
 
Inici:23:00 h del 29-09-2019  Fi: 7:00 h del 30-09-2019
 
 
 
PINUS PINEA
6
nit 30-09-2019
 
Inici:23:00 h del 30-09-2019  Fi: 7:00 h del 1-10-2019
 
c. de Calassanç Duran
1
 
 
nit 29-09-2019
 
Inici:23:00 h del 29-09-2019  Fi: 7:00 h del 30-09-2019
 
 
 
PINUS HALEPENSIS
3
nit 30-09-2019
 
Inici:23:00 h del 30-09-2019  Fi: 7:00 h del 1-10-2019
 
E.P Ctra Mollet/ C.Bellsolà
1