PLÀNOL DE SABADELLAdreces i telèfons d'emergènciesFARMÀCIES DE GUÀRDIARESTRICCIÓ DE TRÀNSIT
CA EN ES
 
PARCS I JARDINS

Avisos de tractaments fitosanitaris

 Des d’aquesta pàgina web us informarem periòdicament dels tractaments fitosanitaris que s’estan aplicant a l’arbrat i als espais verds de la ciutat. Si voleu tenir informació actualitzada d'aquests avisos us hi podeu subscriure mitjançant RSS.

ATENCIÓ! Per tal de minimitzar les molèsties que puguin ocasionar els tractaments fitosanitaris, es recomana a tots el veïns de les zones afectades que durant la realització dels treballs mantinguin les finestres tancades i que no deixin roba estesa ni animals domèstics als balcons o terrasses.


AVISOS  DE TRACTAMENTS FITOSANITARIS:     Subscripció als avisos Subscripció    +informació del RSS

 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 13 i 14 de juny de 2024

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 45 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

29

nits del 13 i 14 de juny de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

9

nits del 13 i 14 de juny de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

nits del 13 i 14 de juny de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Butia capitata

1

nits del 13 i 14 de juny de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h h

4

Parc Catalunya

Phoenix dactilifera

1

nits del 13 i 14 de juny de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu per endoteràpia (no aeri) contra l’escarabat vespa barrinador de les moreres (Xylotrechus chinensis)

DATA: dies 30, 31 de maig i 3, 4, 5, 6, 7,10, 11, 12, 13, 14, 17,18, 19, 20, 21 de juny de 2024

MATÈRIA ACTIVA: Abamectina 1,8%

ESPAIS A TRACTAR: 262 moreres (Morus alba i Morus alba “Fruitless ) als següents espais:

Districte

Carrer

Espècie

Total

1

CEIP MIQUEL MARTÍ POL

Morus alba

4

5

CEIP TERESA CLARAMUNT

Morus alba

1

3

PL DE CA N'ORIAC

Morus alba

1

1

PL. ALCALDE MIRALLES

Morus alba

1

1

CEIP CATALUNYA

Morus alba "Fruitless"

4

1

CEIP MIQUEL MARTÍ POL

Morus alba "Fruitless"

2

1

E. BRESSOL GRÀCIA CENTRE
ANTIC VAPOR BUIXEDA NOU

Morus alba "Fruitless"

8

4

EB CAN LLONG

Morus alba "Fruitless"

20

1

EP D´ALGUERSUARI I PASCUAL/CALASSANÇ DURAN

Morus alba "Fruitless"

3

4

PL COPÈRNIC

Morus alba "Fruitless"

4

5

PL JARDINETS GEGANTS DE GRACIA

Morus alba "Fruitless"

7

1

PL. VAPOR GORINA

Morus alba "Fruitless"

2

1

AVDA. PABLO IGLESIAS

Morus alba "Fruitless"

30

1

C. CALA

Morus alba "Fruitless"

8

1

C. MIRADOR

Morus alba "Fruitless"

2

1

C. SOL I PADRIS

Morus alba "Fruitless"

8

1

PL. ALCALDE MIRALLES

Morus alba "Fruitless"

1

2

C. PARE RODES

Morus alba "Fruitless"

2

5

C. BUXEDA

Morus alba "Fruitless"

8

5

C. DOCTOR ROGES

Morus alba "Fruitless"

8

5

C. SANT FERRAN

Morus alba "Fruitless"

37

5

CTRA. BARCELONA

Morus alba "Fruitless"

9

5

C. VERGOS

Morus alba "Fruitless"

7

6

RDA. SANTA MARIA

Morus alba "Fruitless"

85

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la Galeruca dels Oms (Xanthogaleruca luteola)         

DATA: nit del 26 al 27 de maig  i nit del 27 al 28 de maig de 2024

HORARI D’APLICACIÓ:

1a nit: Inici: 23:00 h del 26/05/2024. Fi 7:00h del 27/05/2024.
2a nit. Inici: 23:00 h del 27/05/2024. Fi 7:00h del 28/05/2024.

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

ESPAIS A TRACTAR:  385 oms (Ulmus pumila i ulmus glabra) als següents espais:


Districte

Carrer

Espècie

Total

Programació

1

C. CALDERON

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

1

C. JOSEP RENOM

Ulmus pumila

4

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

1

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

1

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

1

RDA. BELLESGUARD

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

1

PL DE LES DONES DEL TEXTIL

Ulmus pumila

9

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

2

PL JOSEP GERMÀ

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

2

PL. SALVADOR ALLENDE

Ulmus pumila

14

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. BALAGUER

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. DUC DE GANDIA

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. GARDENIES

Ulmus pumila

12

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. PALMERES

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. PINS

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. RIALB

Ulmus pumila

4

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. ROMANI

Ulmus glabra

9

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. ROMANI

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. VALLMANYA

Ulmus pumila

5

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. NORD

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. PINS

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. VALLMANYA

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

PL DELS CASTANYERS

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

C. CLAVELLS

Ulmus pumila

3

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

PARC DEL NORD F2

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

PETANCA C. GARDÈNIES

Ulmus pumila

4

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

3

EPC TREDÒS

Ulmus pumila

5

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

AVDA. LLUIS COMPANYS

Ulmus pumila

75

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. ABAT ESCARRE

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. BERENGUER EL GRAN

Ulmus pumila

21

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. JAUME I

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. JOAN LLONGUERAS

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. LUSITANIA

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

C. SANT ISIDOR

Ulmus pumila

10

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

POLIESPORTIU CAN RULL

Ulmus pumila

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

POLIESPORTIU CAN RULL

Ulmus pumila

3

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

4

EP PL DE LA CONCORDIA

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

C. JUPITER

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

C. URÀ

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

PG. REGNE UNIT

Ulmus pumila

48

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

EP VIVER MUNICIPAL

Ulmus pumila

2

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

EPC SERRALADA

Ulmus pumila

11

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

5

GRUPS ARRAONA- MERINALS F1

Ulmus pumila

30

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

6

C. CAMPOAMOR

Ulmus pumila

9

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

6

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

1

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

6

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

5

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

6

PL DE LA NOVA CREU

Ulmus pumila

12

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

6

EP ILLA SACRA

Ulmus pumila

5

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

9

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

7

EEPPC DEL PRAT

Ulmus pumila

3

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

7

C. LORETO

Ulmus pumila

9

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05

7

EPC MACARENA

Ulmus pumila

6

1a nit: Inici: 23.00h 26/05, Final: 7.00h 27/05
2a nit: Inici: 23.00h 27/05, Final: 7.00h 28/05


 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament per endoteràpia contra la galeruca dels Oms i el pulgó de les Catalpes

DATA: dies 24, 27, 28, 29, 30 i 31 de maig 2024

MATÈRIA ACTIVA: tractament per endoteràpia amb Abamectina 1,8%

ESPAIS A TRACTAR:  118 arbres (Ulmus pumila, ulmus glabra i catalpa bungei) als següents espais:

 

Districte

Carrer

Espècie

Total

1

C. MARE DE DEU DE LES NEUS

Catalpa bungei

8

1

C. SOL I PADRIS

Ulmus pumila

22

1

C. SOL I PADRIS

Ulmus pumila

3

1

CEIP JOAQUIM BLUME

Ulmus minor

2

3

CEIP CALVET D´ESTRELLA

Ulmus pumila

1

3

CEIP CALVET D´ESTRELLA

Ulmus pumila

5

3

PL DE CA N'ORIAC

Ulmus pumila

3

4

AVDA. PARAIRES

Ulmus pumila

6

4

C. PARMA

Ulmus pumila

9

4

C. SERRA D'EN CAMARO

Ulmus pumila

1

4

CEIP FONT ROSELLA

Ulmus pumila

3

4

EPC DELS MUIXINS

Ulmus pumila

7

4

PISCINA POLIESPORTIU
OLIMPIA

Ulmus minor

1

4

VIA AURELIA

Ulmus pumila

21

4

VIA AURELIA

Ulmus pumila

1

6

EEPPC DOS DE MAIG

Ulmus pumila

1

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

2

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

2

7

CEIP AGNÈS ARMENGOL

Ulmus pumila

9

7

CEIP JOAN MONTLLOR

Ulmus pumila

1

7

CEIP JOAN MONTLLOR

Ulmus pumila

7

7

CEIP JUAN RAMON JIMENEZ

Ulmus pumila

3

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 13, 14 i 15 de maig de 2024

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 32 palmeres a les següents ubicacions

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

1

C. ESTACIO

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

C. SOL I PADRIS

Phoenix canariensis

2

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

PISTES D'ATLETISME JOSEP MOLINS

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

EP RONDA D´ORIENT

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

PL CONRAD CRESPI

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

PL. LA SARDANA

Phoenix dactylifera

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

BASSA SANT OLEGUER GESPA

Phoenix dactylifera

3

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

1

EP ILLA / CONCEPCIO

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

2

CTRA. PRATS DE LLUÇANES

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

2

EP EDGARDO RICCETTI

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

2

EP PAPA PIUS XI - PI I MARAGALL

Phoenix canariensis

1

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

3

RDA. COLLSALARCA

Phoenix dactylifera

8

 Nits 13, 14  de maig 2024.

 Inici 23:00h final 7:00h.

3

PL DEL PI

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

3

PL DE LLIVIA

Phoenix canariensis

2

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

4

PL GERNIKA

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

4

EP PTGE. DEL PROGRÉS/C. DE LA FIDELITAT

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

C. LLUIS CREUS

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

C. TINTORERS

Phoenix canariensis

2

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

PL GREMIAL

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

 Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

PL PERE GOMAR

Phoenix canariensis

1

 Nits 14, 15 de maig 2024.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 11 i 12 d’abril de 2024

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 45 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

29

nits del 11 i 12 d’abril de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

9

nits del 11 i 12 d’abril de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

nits del 11 i 12 d’abril de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Butia capitata

1

nits del 11 i 12 d’abril de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

4

Parc Catalunya

Phoenix dactilifera

1

nits del 11 i 12 d’abril de 2024

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

 

 

 

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament fitosanitari aeri contra la processionària del pi

DATA: nit del 18 al 19 de febrer de 2024

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h Fi 7:00h

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ: 21 arbres situats als següents espais:

Dt.

Àmbit d’actuació

Espècie

Unitats

2

c. Puig de la Creu

Pinus pinea

19

2

EP La Clota

Pinus pinea

2

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 21 i 22 de desembre de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 45 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

29

nits del 21 i 22 de desembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

9

nits del 21 i 22 de desembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

nits del 21 i 22 de desembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h h

2

Parc Taulí

Butia capitata

1

nits del 21 i 22 de desembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

4

Parc Catalunya

Phoenix dactilifera

1

nits del 21 i 22 de desembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

 

 

 

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 3 i 4 de desembre de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 27 palmeres als següents espais públics

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

1

PISTES D'ATLETISME JOSEP MOLINS

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

1

EP RONDA D´ORIENT

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

1

PL CONRAD CRESPI

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

1

PL. LA SARDANA

Phoenix dactylifera

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h..

1

C. ILLA

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

1

C. ESTACIO

Phoenix dactylifera

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

1

C. SOL I PADRIS

Phoenix canariensis

2

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

2

EP EDGARDO RICCETTI

Phoenix dactylifera

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h..

2

CTRA. PRATS DE LLUÇANES

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

3

PL DEL PI

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

3

RDA. COLLSALARCA

Phoenix dactylifera

9

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

4

PL GERNIKA

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

4

EP PTGE. DEL PROGRÉS/C. DE LA FIDELITAT

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

PL GREMIAL

Phoenix dactylifera

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h..

6

C. PERE D'OM

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

6

C. LLUIS CREUS

Phoenix canariensis

1

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h..

6

C. TINTORERS

Phoenix canariensis

2

Nits 3, 4  desembre 2023.

Inici 23:00 h final 7:00 h.

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi

DATA: nits del 12 al 14 de novembre

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h Fi 7:00h

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ: 599 arbres situats als següents espais:

 

Dt.

Àmbit d’actuació

Espècie

Unitats

2

Talús Molí can Amat

Pinus pinea

21

Pinus halepensis

8

3

Parc del Nord F-1

Pinus halepensis

35

3

Bosc Ca n'Oriach

Cedrus deodara

1

Pinus halepensis

50

Pinus pinea

96

3

Parc de la Romeua

Pinus halepensis

53

Pinus pinea

24

3

Parc Romeua F-2  (zona superior)

Pinus pinea

14

4

Parc d'Odessa

Pinus halepensis

22

Pinus pinea

1

4

Bosc de la Concòrdia

Pinus halepensis

48

Pinus pinea

59

5

Parc de Can Gambús

Pinus halepensis

22

Pinus pinea

12

7

EEPP c/ del Prat

Cedrus deodara

2

Pinus pinea

2

7

Pl Xavier Sanahuja

Cedrus deodara

2

Pinus halepensis

5

7

Pl Malniu

Pinus halepensis

6

Pinus pinea

17

Pinus radiata

1

7

Pl Benidorm

Pinus halepensis

1

7

Pl Benidorm / c. Lanòs

Pinus sp

14

7

EP Ronda Ebre

Pinus pinea

2

7

EP Ronda Oliana

Cedrus deodara

1

7

EP Can Llobateres 1

Pinus halepensis

14

Pinus pinea

36

7

EP Pícnic Av Can Bordoll

Pinus sp

30

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi

DATA:  1a nit. Inici: 23:00 h del 05/11/2023. Fi 7:00h del 06/11/2023

             2a nit. Inici: 23:00 h del 06/11/2023. Fi 7:00h del 07/11/2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h Fi 7:00h

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ: 902 arbres situats als següents espais:

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Programació

1

BAIXADA CAMI CAN QUADRES

Pinus halepensis

31

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EEPP TILBURGO

Pinus halepensis

1

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EP ALCOI

Pinus halepensis

5

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EP BELLSOLA

Pinus pinea

24

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EP C SAO PAULO

Pinus halepensis

2

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EP CA LA DANIELA

Pinus pinea

21

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

EP RONDA D´ORIENT

Pinus halepensis

111

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PARC DE NOSTRA LLAR

Cedrus deodara

10

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PARC DE NOSTRA LLAR

Pinus halepensis

22

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PARC DE NOSTRA LLAR

Pinus pinea

1

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL DE LES DONES DEL TEXTIL ( ANTIGA PL MARCET)

Cedrus deodara

1

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL DE LES DONES DEL TEXTIL ( ANTIGA PL MARCET)

Pinus pinea

11

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL DE SANT SALVADOR

Pinus pinea

13

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL GARCIA PLANAS

Cedrus deodara

1

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL GARCIA PLANAS

Pinus halepensis

33

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL LLUIS MAS

Pinus halepensis

15

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

1

PL. VAPOR GORINA

Pinus pinea

5

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

C. BORRAS

Pinus pinea

2

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

EP TALÚS PUIG DE LA CREU

Pinus pinea

19

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

PL CREU ALTA

Pinus pinea

7

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

PL JAUME VILADOMS

Pinus pinea

4

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

PL MESTRE OLIVELLA

Pinus halepensis

12

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

PL PEP VENTURA

Pinus halepensis

2

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

2

PL PEP VENTURA

Pinus pinea

4

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

AVDA. CAN DEU
PARC DEL NORD F1

Pinus halepensis

9

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

AVDA. FRANCESC TRABAL
PARC DEL NORD F1

Pinus halepensis

15

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

C. BUJARUELO

Pinus pinea

8

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

C. FELIU ELIAS
PARC DEL NORD F1

Pinus halepensis

2

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

C. FELIU ELIAS
PARC DEL NORD F1

Pinus pinea

2

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

C. HIMALAIA

Pinus halepensis

9

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

C. NOUFONTS

Pinus pinea

8

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP ALCALDE RIBÉ-CTRA. MATADEPERA

Pinus halepensis

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP ALCALDE RIBÉ-CTRA. MATADEPERA

Pinus pinea

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP AVDA ALCALDE MOIX

Pinus halepensis

6

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP BOSC DE CA N'ORIAC

Pinus halepensis

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP C  VOSGES

Pinus pinea

10

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

EP ESGLESIA DE CA N'ORIAC

Pinus halepensis

4

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

EP MERCÈ RODOREDA / FRANCESC TRABAL

Pinus halepensis

20

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

JARDI DE DOLORS MONSERDA

Pinus pinea

10

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PARC DEL NORD F1

Pinus pinea

1

1a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11

3

PG. SANT BERNAT

Pinus pinea

5

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL DEL VIRREIS

Pinus halepensis

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL DELS AVETS

Cedrus deodara

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL DELS AVETS

Pinus pinea

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL PARTICIPACIO CIUTADANA

Pinus halepensis

11

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL PARTICIPACIO CIUTADANA

Pinus pinea

4

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL POMPEU FABRA

Pinus pinea

33

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

3

PL. PRINCIPAT

Pinus halepensis

2

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

AVDA. PAU

Pinus halepensis

22

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

AVDA. PAU

Pinus pinea

11

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

C. FATXENDES

Pinus pinea

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

C. FELIU DE LA PENYA

Cedrus deodara

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EEPPC CATUL

Pinus halepensis

6

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EP C.C. CAN RULL (Triangle)

Pinus halepensis

2

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EP C.C. CAN RULL (Triangle)

Pinus pinea

31

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EPC DE  JULI GARRETA

Pinus halepensis

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EPC DE JOHN LENNON

Pinus halepensis

6

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

EPC DE MAURITÀNIA

Pinus pinea

6

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

JARDÍ DE ROSA LUXEMBURG

Pinus halepensis

26

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

JARDÍ DE ROSA LUXEMBURG

Pinus pinea

36

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

JARDI MARIA MONTESSORI

Pinus halepensis

9

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

PL BERTHA VON SUTTNER

Pinus halepensis

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

PL LUTHULI

Pinus halepensis

4

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

4

POLIESPORTIU OLIMPIA

Pinus halepensis

54

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

C. JOANOT MARTORELL

Pinus halepensis

23

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

CTRA. TERRASSA

Pinus pinea

12

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

EP CTRA TERRASSA / EIVISSA

Cedrus atlantica

1

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

GRUPS ARRAONA- MERINALS F1

Pinus pinea

2

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PARC DEL QUEBEC

Cedrus deodara

5

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PARC DEL QUEBEC

Pinus halepensis

28

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PARC DEL QUEBEC

Pinus pinea

4

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PL ADVOCACIA

Pinus pinea

2

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PL DEL TREBALL

Pinus pinea

48

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

5

PL DELS MERINALS

Pinus pinea

12

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

6

C. JOANOT MARTORELL

Pinus halepensis

6

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

6

EP ILLA ÀUREA

Pinus halepensis

3

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

6

PL PICASSO

Pinus pinea

7

1a nit
2a nit

Inici: 23:00h 5/11 , Final: 07:00h 6/11
Inici: 23:00h 6/11 , Final: 07:00h 7/11

 

 

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu per endoteràpia (no aeri) contra contra la processionària del pi

DATA: octubre a partir del dia 16 d’octubre de 2023

MATÈRIA ACTIVA: Abamectina 1,8%

ESPAIS A TRACTAR: 315 arbres situats als següents espais:

Districte

Espai verd

Espècie

Total

1

C. SANTA TERESA

Pinus halepensis

2

1

PL DEL PI PI

Pinus pinea

2

1

EP RDA. DE BELLESGUARD (J. BLUME)

Pinus halepensis

3

1

EP RDA. DE BELLESGUARD (J. BLUME)

Pinus pinea

3

1

EP PABLO IGLESIAS (CENTRE CÍVIC)

Pinus halepensis

26

1

PISTES D'ATLETISME JOSEP MOLINS

Pinus halepensis

4

1

PISTES D'ATLETISME JOSEP MOLINS

Pinus pinea

1

1

JARDI DE SALVADOR SARRA

Pinus halepensis

2

1

BASSA SANT OLEGUER GESPA

Pinus pinea

1

2

CEIP SAMUNTADA

Pinus halepensis

1

2

EPC LEOVIGILD

Pinus pinea

13

2

CEIP JOAN MARAGALL

Pinus halepensis

2

2

PL DELS USATGES

Pinus halepensis

1

3

BARRI DE SANT JULIÀ

Pinus halepensis

3

3

BARRI DE SANT JULIÀ

Pinus pinea

1

3

PL ROSALIA DE CASTRO

Pinus pinea

4

3

PL DEL PI

Pinus halepensis

2

3

PARC ROUREDA F2

Pinus pinea

41

3

EPC DE RIALB / PRULLANS

Pinus pinea

22

4

PL GALILEU

Pinus halepensis

1

4

PG. FLEMING

Pinus pinea

1

4

BOSC DE LA CONCORDIA

Pinus halepensis

48

4

BOSC DE LA CONCORDIA

Pinus pinea

59

4

EP TALÚS VIA AURELIA

Pinus halepensis

30

4

EP TALÚS VIA AURELIA

Pinus pinea

28

4

ESCOLA XALOC ( ANTIC CEIP CIFUENTES)

Pinus halepensis

1

5

EPC J. M. SERT

Pinus pinea

1

5

PL DEL MESTRE

Pinus halepensis

1

5

PL SUBMARI NAUTILUS

Pinus pinea

4

 

AAVV SERRA CAMARÓ

Pinus pinea

2

6

C. DRAPAIRES

Pinus pinea

1

6

PL MATY MONT

Pinus halepensis

2

6

EP D´EN BAC DE RODA

Pinus halepensis

1

6

PL DE LES TERMES

Pinus pinea

1

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 7 i 8 de setembre de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 53 palmeres del Parc Taulí, i 1 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

31

nits del 7 i 8 de setembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

13

nits del 7 i 8 de setembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

nits del 7 i 8 de setembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

2

Parc Taulí

Butia capitata

3

nits del 7 i 8 de setembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

4

Parc Catalunya

Phoenix sp.

1

nits del 7 i 8 de setembre de 2023

Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament contra la Galeruca dels Oms (Xanthogaleruca luteola)         

DATA: nit del 23 al 24 de juliol  i nit del 24 al 25 de juliol de 2023

HORARI D’APLICACIÓ:

1a nit: Inici: 23:00 h del 23/07/2023. Fi 7:00h del 24/07/2023.
2a nit. Inici: 23:00 h del 24/07/2023. Fi 7:00h del 25/07/2023.

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

ESPAIS A TRACTAR:  647 oms (Ulmus pumila i ulmus glabra) als següents espais:

 

Dt.

Espai

Espècie

Total

Programació

1

PL DE LES DONES DEL TEXTIL

Ulmus pumila

10

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

1

C. CALDERON

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

1

C. JOSEP RENOM

Ulmus pumila

4

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

1

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

1

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

1

RDA. BELLESGUARD

Ulmus pumila

7

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

2

PL. SALVADOR ALLENDE

Ulmus pumila

14

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

2

PL DEL TAULI

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

PL DELS CASTANYERS

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

PARC DEL NORD

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

EPC TREDÒS

Ulmus pumila

5

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

EP ALCALDE RIBÉ

Ulmus pumila

35

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

PL DE CA N'ORIAC

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

AVDA. MATADEPERA

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. ALCALDE RIBE

Ulmus pumila

26

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. BALAGUER

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. DUC DE GANDIA

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. GARDENIES

Ulmus pumila

12

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. MOLA

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. PALMERES

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. PINS

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. RIALB

Ulmus pumila

5

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. ROMANI

Ulmus glabra

9

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

C. ROMANI

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

3

RDA. ROUREDA

Ulmus pumila

17

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

POLIESPORTIU CAN RULL

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

EP PL DE LA CONCORDIA

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

PARC CATALUNYA CENTRAL

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

AVDA. LLUIS COMPANYS

Ulmus pumila

79

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

AVDA. PARAIRES

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. ABAT ESCARRE

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. BERENGUER EL GRAN

Ulmus pumila

23

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. JAUME I

Ulmus glabra

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. JAUME I

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. JOAN LLONGUERAS

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. LUSITANIA

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. PARMA

Ulmus pumila

11

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

C. SANT ISIDOR

Ulmus pumila

15

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

PL. OLIMPIA

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

4

VIA AURELIA

Ulmus pumila

24

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

EP VIVER MUNICIPAL

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

EPC SERRALADA

Ulmus pumila

11

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

GRUPS ARRAONA- MERINALS F1

Ulmus pumila

35

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

C. JUPITER

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

C. URÀ

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

5

PG. REGNE UNIT

Ulmus pumila

48

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

6

PL DE LA NOVA CREU

Ulmus pumila

12

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

6

C. CAMPOAMOR

Ulmus pumila

9

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

6

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

6

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

5

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

6 ILLA SACRA Ulmus pumila 5 1a nit
2a nit
Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07
7 C. LORETO Ulmus pumila 5 1a nit
2a nit
Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07
7 C. CORREDOR Ulmus pumila 4 1a nit
2a nit
Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

7

EEPPC DEL PRAT

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

7

EPC MACARENA

Ulmus pumila

9

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

7

EPC MACARENA

Ulmus pumila

6

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

9

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

7

C/CA N'ALZINA

Ulmus pumila

113

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 23/07, Final: 7.00h 24/07
Inici: 23.00h 24/07, Final: 7.00h 25/07

 


 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu als parterres de rosers contra la falsa eruga del roser  (Arge rosae)

DATA: 1a nit: de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

            2a nit: de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

HORARI D’APLICACIÓ: 23:00 h a 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Aceite colza 82,53% i Piretrines 0,459%

ESPAIS A TRACTAR: parterre de rosers

Dt

Espai

Espècies tractades

Data

1

Llorenç Joncà

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

1

Ronda Orient

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

1

EP Calassanç i Duran

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

2

Pl. Lluis Sobirana

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

2

Pl. Envalira

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

3

Rotonda Matadepera

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

3

Pl. Montellà

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

3

Pl. Avets

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

3

Pl. Espanya

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol

3

Portal de la Floresta

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

4

Pl. Lisboa

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

4

Pl. Patro Agulló

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

5

Rambla Iberia

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

6

 Pl. Comtal

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

6

Pl. Nova Creu

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

6

Pl. Termes

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

7

Accés Poblenou

parterre rosers

1a nit. de les 23:00 h del dia 16 de juliol a les 7:00 del dia 17 de juliol
2a nit. de les 23:00 h del dia 17 de juliol a les 7:00 del dia 18 de juliol

 

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nits del 25 i 26 de juny de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h 25 juny - Fi: 7:00 h 26 juny

   Inici: 23:00 h 26 juny - Fi: 7:00 h 27 juny

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 26 palmeres als següents espais:

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

1

C. ESTACIO

Phoenix dactylifera

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

1

EP ILLA / CONCEPCIO

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

1

PISTES D'ATLETISME

JOSEP MOLINS

Phoenix canariensis

1

 Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

1

PL CONRAD CRESPI

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

1

PL. LA SARDANA

Phoenix dactylifera

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

2

CTRA. PRATS DE LLUÇANES

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

2

EP EDGARDO RICCETTI

Phoenix dactylifera

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

3

RDA. COLLSALARCA

Phoenix dactylifera

9

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

3

PL DEL PI

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

4

PL GERNIKA

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

4

PL GERNIKA

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

4

EP PTGE. DEL PROGRÉS

/C. DE LA FIDELITAT

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

4

PL DE LA LLIBERTAT

Phoenix dactylifera

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

6

C. LLUIS CREUS

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

6

C. PERE D'OM

Phoenix canariensis

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

6

C. TINTORERS

Phoenix canariensis

2

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h

6

PL GREMIAL

Phoenix dactylifera

1

Nits 25,26  juny. Inici 23:00 h final 7:00 h


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra el pugó

DATA: nit del 25 al 26 de juny de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h del dia 25 de juny. Final: 7:00 h del dia 26 de juny de 2023

MATÈRIA ACTIVA: Pentòxid de fòsfor

ESPAIS A TRACTAR: 112 Til·lers als següents espais:

Districte

Carrer

Espècie

Total

Programació

1

PG. GAUDI

Tilia europaea

10

Inici: 23:00 h del dia 25 de juny.

Final: 7:00 h del dia 26 de juny de 2023

1

PG. BEJAR

Tilia europaea

36

Inici: 23:00 h del dia 25 de juny.

Final: 7:00 h del dia 26 de juny de 2023

1

AVDA. EGARA

Tilia europaea

39

Inici: 23:00 h del dia 25 de juny.

Final: 7:00 h del dia 26 de juny de 2023

6

PL TRES TORRES

Tilia europaea

27

Inici: 23:00 h del dia 25 de juny.

Final: 7:00 h del dia 26 de juny de 2023

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nit del 15 al 16 de juny de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 56 palmeres del Parc Taulí, i 3 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

32

Inici: 23:00 h 15 de juny, final: 7:00 h 16 de juny

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

15

Inici: 23:00 h 15 de juny, final: 7:00 h 16 de juny

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

Inici: 23:00 h 15 de juny, final: 7:00 h 16 de juny

2

Parc Taulí

Butia capitata

3

Inici: 23:00 h 15 de juny, final: 7:00 h 16 de juny

4

Parc Catalunya

Phoenix sp.

3

Inici: 23:00 h 15 de juny, final: 7:00 h 16 de juny

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra la Galeruca dels Oms (Xanthogaleruca luteola)      

DATA: nits del 28 de maig al 29 de maig, del 29 de maig al 30 de maig i del 30 a 31 de maig de 2023

HORARI D’APLICACIÓ:

1a nit: Inici: 23:00 h del 28/05/2023. Fi 7:00h del 29/05/2023.

2a nit. Inici: 23:00 h del 29/05/2023. Fi 7:00h del 30/05/2023.

3a nit: Inici: 23:00 h del 30/05/2023. Fi 7:00h del 31/05/2023.

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrina 1.5 % i Esfenvalerato 5% p/v

ESPAIS A TRACTAR:  633 oms unitats (Ulmus pumila, Ulmus glabra) situats als següents espais:

Dt

Carrer

Espècie

Total

Programació

1

PL DE LES DONES DEL TEXTIL

Ulmus pumila

10

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

1

C. CALDERON

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

1

C. JOSEP RENOM

Ulmus pumila

4

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

1

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

1

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

1

RDA. BELLESGUARD

Ulmus pumila

7

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

2

PL. SALVADOR ALLENDE

Ulmus pumila

14

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

2

PL DEL TAULI

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

PL DELS CASTANYERS

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

PARC DEL NORD F2

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

EPC TREDÒS

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

EPC TREDÒS

Ulmus pumila

4

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

EP ALCALDE RIBÉ

Ulmus pumila

35

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

PL DE CA N'ORIAC

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

AVDA. MATADEPERA

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. ALCALDE RIBE

Ulmus pumila

26

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. BALAGUER

Ulmus pumila

1

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. DUC DE GANDIA

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. GARDENIES

Ulmus pumila

12

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. MOLA

Ulmus pumila

3

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. PALMERES

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. PINS

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. RIALB

Ulmus pumila

5

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. ROMANI

Ulmus glabra

9

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

C. ROMANI

Ulmus pumila

2

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

3

RDA. ROUREDA

Ulmus pumila

17

1a nit
2a nit

Inici: 23.00h 28/05, Final: 7.00h 29/05
Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05

4

POLIESPORTIU CAN RULL

Ulmus pumila

3

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

EP PL DE LA CONCORDIA

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

PARC CATALUNYA CENTRAL

Ulmus pumila

1

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

AVDA. LLUIS COMPANYS

Ulmus pumila

79

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

AVDA. PARAIRES

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. ABAT ESCARRE

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. BERENGUER EL GRAN

Ulmus pumila

23

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. JAUME I

Ulmus glabra

1

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. JAUME I

Ulmus pumila

3

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. JOAN LLONGUERAS

Ulmus pumila

1

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. LUSITANIA

Ulmus pumila

2

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. PARMA

Ulmus pumila

11

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

C. SANT ISIDOR

Ulmus pumila

15

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

PL. OLIMPIA

Ulmus pumila

3

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

4

VIA AURELIA

Ulmus pumila

24

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

EP VIVER MUNICIPAL

Ulmus pumila

2

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

EPC SERRALADA

Ulmus pumila

11

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

GRUPS ARRAONA- MERINALS F1

Ulmus pumila

35

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

C. JUPITER

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

C. URÀ

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

5

PG. REGNE UNIT

Ulmus pumila

48

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

6

PL DE LA NOVA CREU

Ulmus pumila

12

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

6

C. CAMPOAMOR

Ulmus pumila

9

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

6

PG. COMERÇ

Ulmus glabra

1

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

6

PG. COMERÇ

Ulmus pumila

5

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

7

EEPPC DEL PRAT

Ulmus pumila

3

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

7

EPC MACARENA

Ulmus pumila

9

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

7

EPC MACARENA

Ulmus pumila

6

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

9

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05

7

C. CA N'ALZINA

Ulmus pumila

113

2a nit
3a nit

Inici: 23.00h 29/05, Final: 7.00h 30/05
Inici: 23.00h 30/05, Final: 7.00h 31/05


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra la caparreta dels llorers  (Protopulvinaria pyriformis)

DATA: nit del 28 al 29 de maig de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h del dia 28 de maig. Final: 7:00 h del dia 29 de maig de 2023

MATÈRIA ACTIVA: Piriproxifen 10% i Oli de parafina 79%

ESPAIS A TRACTAR: 24  llorers als següents espais:

 

Dt.

Nom carrer

Espècie

unitats

Data d'actuació

1

MUSEU D´HISTÒRIA

Laurus nobilis

1

Inici: 23:00 h 28 de maig,  final: 7:00 h 29 de maig

5

EP VAPOR LLONCH

Laurus nobilis

4

Inici: 23:00 h 28 de maig,  final: 7:00 h 29 de maig

6

ILLA MAGNA

Laurus nobilis

13

Inici: 23:00 h 28 de maig,  final: 7:00 h 29 de maig

6

PG. DOS DE MAIG

Lauris nobilis

6

Inici: 23:00 h 28 de maig,  final: 7:00 h 29 de maig

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu per endoteràpia (no aeri) contra galeruca dels oms (xanthogaleruca luteola) i  pugó (aphididae)

DATA: nit del 23, 24, 25, 26 de maig 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Abamectina 1,8%

ESPAIS A TRACTAR: 64 arbres situats als següentes espais:

 

Districte

Àmbit d’actuació

Espècie

Unitats

1

C. CALDERS

Ulmus pumila

 1

1

C. MARE DE DEU DE LES NEUS

Catalpa bungei

8

1

C. SOL I PADRIS

Ulmus pumila

 22

1

C. SOL I PADRIS

Ulmus pumila

4

3

CEIP CALVET D´ESTRELLA

Ulmus pumila

6

4

C. SERRA D'EN CAMARO

Ulmus pumila

1

4

CEIP FONT ROSELLA

Ulmus pumila

2

4

EPC DELS MUIXINS

Ulmus pumila

11

5

CEIP ARRAONA

Ulmus pumila

1

6

PG. DOS DE MAIG

Ulmus pumila

2

6

PG. ESPRONCEDA

Prunus cerasifera "Pisardii"

1

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

3

7

AVDA. CAN BORDOLL

Ulmus pumila

2

 

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractament preventiu contra l’escarabat morrut de les palmeres (Rynchophorus ferrugineus)

DATA: nit del 30 al 31 de març de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h, final: 7:00 h

MATÈRIA ACTIVA: Acetamiprid 20%

ESPAIS A TRACTAR: 56 palmeres del Parc Taulí, i 3 al Parc Catalunya

 

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

Unitats

Data d'actuació

2

Parc Taulí

Phoenix canariensis

32

Inici: 23:00 h 30 de març, final: 7:00 h 31 de març

2

Parc Taulí

Phoenix dactilifera

15

Inici: 23:00 h 30 de març, final: 7:00 h 31 de març

2

Parc Taulí

Washingtonia robusta

6

Inici: 23:00 h 30 de març, final: 7:00 h 31 de març

2

Parc Taulí

Butia capitata

3

Inici: 23:00 h 30 de març, final: 7:00 h 31 de març

4

Parc Catalunya

Phoenix sp.

3

Inici: 23:00 h 30 de març, final: 7:00 h 31 de març

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments contra la processionària del pi

DATA: nit del 12 al 13 de febrer de 2023

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 H Fi 7:00 H

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ:      

Dt.

Àmbit d’actuació

Espècie

2

Talús del c/ Puig de la Creu

Pinus sp.,

Cedrus sp.

4

Talús Olímpia

Pinus sp.,

Cedrus sp.

5

EP Saturn

Pinus sp.,

Cedrus sp.

 


OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi

DATA: nits del 11, 12 i 13 de novembre

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 H Fi 7:00 H

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ: 647 arbres situats als següents espais:

Dt.

Àmbit d'actuació

Espècie

unitats

2

Talús Molí can Amat

pinus_pinea

21

pinus_halepensis

8

3

Parc del Nord F-1

pinus_halepensis

35

3

Bosc Ca n'Oriach

cedrus_deodara

1

pinus_halepensis

50

pinus_pinea

96

3

Parc de la Romeua

pinus_halepensis

53

pinus_pinea

24

3

Parc Romeua F-2  talús

pinus_pinea

11

3

Parc Romeua F-2  (zona superior)

pinus_pinea

25

3

 

pinus_halepensis

5

4

Parc d'Odessa

pinus_halepensis

22

pinus_pinea

1

4

Bosc de la Concòrdia

pinus_halepensis

48

pinus_pinea

59

5

Parc de Can Gambús

pinus_halepensis

22

pinus_pinea

12

7

EEPP c/ del Prat

cedrus_deodara

2

pinus_pinea

2

7

Pl. Xavier Sanahuja

cedrus_deodara

2

pinus_halepensis

5

7

Pl. Malniu

pinus_halepensis

5

pinus_pinea

16

pinus_radiata

1

7

Pl. Benidorm

pinus_halepensis

1

7

Pl. Benidorm / c. Lanòs

pinus_sp

9

7

EP Centre Cívic Torre-Romeu

pinus_pinea

4

7

EP Ronda Ebre

pinus_pinea

2

7

EP Ronda Oliana

cedrus_deodara

1

7

EP Can Llobateres 1

pinus_halepensis

26

7

EP Av Can Roqueta

pinus_pinea

1

7

EP Pícnic Av Can Bordoll

pinus sp.

30

7

EP Pícnic Av Can Bordoll

pinus halepensis

47

 


 

OBJECTE DEL TRACTAMENT: tractaments preventius contra la processionària del pi

DATA: 1a nit. Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022

           2a nit. Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022

HORARI D’APLICACIÓ: Inici: 23:00 h Fi 7:00h

MATÈRIA ACTIVA: Deltametrin 1,5%

UBICACIÓ: 539 arbres situats als següents espais:

Dt. Àmbit d'actuació Espècie unitats  Data d'actuació
1 EP C. NORRKOPING pinus halepensis 10 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 TALUS CTRA MOLLET pinus halepensis 9 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 EP CA LA DANIELA pinus halepensis 21 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 EP RONDA D´ORIENT pinus halepensis 112 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 EPPP C BIELLA pinus sylvestris 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 EPPP C BIELLA pinus halepensis 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PARC DE NOSTRA LLAR pinus pinea 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PARC DE NOSTRA LLAR pinus halepensis 25 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PARC DE NOSTRA LLAR cedrus deodara 10 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PL DE SANT SALVADOR pinus halepensis 15 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PL DEL GAS cedrus deodara 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PL LLUIS MAS cedrus deodara 3 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
1 PL. VAPOR GORINA pinus pinea 5 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 EP ESCALES CAN PUIGGENER pinus halepensis 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL JAUME VILADOMS pinus halepensis 5 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 EP TALÚS PUIG DE LA CREU pinus pinea 19 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL CREU ALTA pinus halepensis 8 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL DEL TAULI pinus_halepensis 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL MESTRE OLIVELLA pinus halepensis 6 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL JONQUERES cedrus deodara 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL PEP VENTURA pinus pinea 5 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
2 PL PEP VENTURA pinus halepensis 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 PL PARTICIPACIO CIUTADANA pinus halepensis 4 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 AVDA. FRANCESC TRABAL pinus halepensis 25 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 AVDA. FRANCESC TRABAL cedrus libani 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EEPP C DE L´ARXIDUC D´ÀUSTRIA pinus pinea 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EEPP C/ LES PALMERES pinus halepensis 3 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EP ALCALDE RIBÉ-CTRA. MATADEPERA pinus halepensis 4 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EP ALCALDE RIBÉ-CTRA. MATADEPERA cedrus deodara 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EP C  VOSGES pinus pinea 11 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 EP ESGLESIA DE CA N'ORIAC pinus halepensis 5 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 PG. SANT BERNAT pinus pinea 5 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 PL DEL PI pinus halepensis 1 1a nit Inici: 23:00 h del 6/11/2022. Fi 7:00h del 7/11/2022
2a nit  Inici: 23:00 h del 7/11/2022. Fi 7:00h del 8/11/2022
3 PL DEL VIRREIS pinus halepensis 3 1a nit Inici: 23:0